« Svibanj 2024 »

Predstava Moj otac Vuk Karadžić / Представа Мој отац Вук Караџић
Autor: Bojan Lazić, 24. 4. 2024.

U okviru svojih programskih aktivnosti, Ustanova u kulturi Srpski dom je i ove godine dala podršku našem obrazovnom sustavu kroz kazališnu predstavu Moj otac Vuk Karadžić.
Ovaj multimedijski program je proistekao iz pera Elijane Gavrilović, a sa životom Vuka Karadžića je učenike kroz lik Mine Karadžić upoznala glumica Ljilјana Jakšić. Učenici 8. razreda naše škole su proširili svoja znanja o velikanu srpskog jezika kroz sentimentalnu ispovijest o zanimlјivostima iz privatnoga života, o obiteljskim teškoćama i o pričama, događajima i osobama koje su ga okruživale.
Multimedijski program je obogaćen monodramom ispričanom iz kuta Mine Karadžić, prikazivanjem dokumentarne građe, obiteljskih fotografija i glazbom kako bi što vjernije dočarali vrijeme o kojem Mina pripovijeda.

Fotografije s ovog događaja možete pogledati OVDJE

У склопу својих програмских активности, Установа у култури Српски дом и ове је године дала подршку нашем образовном систему кроз позоришну представу „Мој отац Вук Караџић“.
Овај мултимедијални програм је произашао из пера Елијане Гавриловић, а са животом Вука Караџића је ученике кроз лик Мине Караџић упознала глумица Љиљана Јакшић. Ученици 8. разреда наше школе су проширили своја знања о великану српског језика кроз сентименталну исповест о занимљивостима из приватног живота, о породичним потешкоћама и о причама, догађајима и личностима које су га окруживале.
Мултимедијални програм је обогаћен монодрамом испричаном из угла Мине Караџић, приказивањем документарног материјала, породичних фотографија и музиком како би што верније дочарали време о коме Мина приповеда.

Фотографије с овог догађаја можете да погледате ОВДЕ